Вибір пультової охорони

Друк

        Питання вибору компанії, що здійснює пультову охорону, є дуже важливим для забезпечення безпеки та надійності охорони Вашого житла та офісу.


        
Звернімося до статистики.

         На сьогоднішній день у м. Києві працює близько 200 приватних пультів. І це при тому, що собівартість функціонування надійного пульта становить мінімум 1 000 000 грн. на місяць. Тобто, щоб пульт вийшов на самоокупність, треба підключити не менш ніж 4 000 об’єктів. І це тільки самоокупність! А прибуток? Виходить, на чомусь економлять. 

 

Давайте подивимось, на чому можна зекономити, та наслідки цієї економії.

1. Зменшення кількості машин швидкого реагування – збільшення часу реагування
         2
. Зменшення заробітної платні – текучка кадрів, непрофесійні співробітники

3. На пульті тільки один оператор – тривоги обробляються по черзі, можливість пропустити тривогу

4. Відсутність резервування пультового обладнання – у випадку технічних неполадок, всі об’єкти залишаються без охорони
          5. У деяких компаніях, заради економії, у машині їздить тільки один охоронець

6. Економія на матеріально-технічній базі

 

Як наслідок, реагування на виклик за тривожною кнопкою, коли важлива кожна секунда, виглядає наступним чином.

Якщо на пульті немає перебоїв з електроенергією та якщо єдиний черговий оператор не обробляє інший виклик або не вийшов за природною потребою, то він викликає одну із двох чергових машин. Якщо найближча до місця спрацювання тривожної кнопки  машина не виїхала на інший виклик і якщо не зламається, то через півгодини після спрацювання тривожної кнопки, «Таврія» з двома охоронцями-пенсіонерами,  прибуває на місце злочину. Після чого охоронці аналізують ситуацію та приймають рішення: виходити з машини чи викликати міліцію.

Вам така робота здається вигадкою?

Згідно із статистикою, з 200 київських пультових компаній, кількість груп затримання в межах міста:

-       більше 12              – 3 пультові компанії

-       від 6 до 12             – 5 пультових компаній

-       від 1 до 5               – 12 пультових компаній

Інші 180 охоронних компаній, що пропонують послуги пультової охорони – зовсім не мають власних груп затримання. Вони працюють виключно як посередники.


          У деяких компаніях, заради економії, у машині їздить тільки один водій-охоронець.


Більшість пультів не маючи власних машин швидкого реагування, у випадку тривоги телефонують на інший пульт і просять виїхати на виклик. У цьому випадку втрачаються додаткові хвилини, а  наряд, що виїхав, не має повної інформації про зазначений об’єкт та характер тривоги.

 

Давайте розглянемо, за якими критеріями треба вибирати пультову охорону.

 

1. Наявність власних машин швидкого реагування.  

Якщо Вам кажуть, що при спрацюванні сигналізації одразу викликаються всі машини всіх охоронних структур, котрі знаходяться неподалік – це означає, що оператор телефонує на інший пульт і просить виїхати на виклик. Оператор не може знати, де насправді знаходиться найближча машина іншої фірми. Додатково витрачається час на телефонні переговори, причому наряд не має повної інформації про об’єкт та характер тривоги.

 

2. Кількість машин швидкого реагування. 

Від кількості машин залежить час реагування. Якщо Вам кажуть, що Вам пощастило і найближча машина знаходиться неподалік від Вашого офісу – це не означає, що час реагування буде мінімальним. Під час спрацювання сигналізації машина може знаходитись на іншому виклику, оглядати інші об’єкти, тощо. Крім того, з точки зору тактики, на виклик повинні приїхати декілька машин.

         3. Наявність повного екіпажу у машинах швидкого реагування.

Екіпаж машини швидкого реагування складається із водія-охоронця, та одного чи двох бійців. У деяких компаніях, заради економії, у машині їздить тільки один водій-охоронець.
 

4. Матеріально-технічна база.

Якщо у групах використовуються старі авто, то не виключена ймовірність, що у відповідальний момент машина зламається.

 

5. Підготовка бійців групи швидкого реагування.

Якщо Вам кажуть, що у групах швидкого реагування працюють виключно професіонали, у минулому працівники міліції – можливо у групах працюють пенсіонери МВС, котрим виповнилось 50 років. Ці бійці не претендують на велику заробітну платню. Але що вони зроблять, коли треба затримати міцного злочинця? Викличуть міліцію, не виходячи з машини?

 

6. Надійність бійців групи швидкого реагування.

Інколи  під час затримання бійці групи швидкого реагування мають доступ до Ваших матеріальних цінностей, тому  треба бути впевненими у їх порядності та надійності.

 

7. Наявність повного резервування всіх структурних одиниць та вузлів пультового обладнання, що забезпечує його безперебійну роботу за будь-яких обставин.

 

8. Текучка кадрів.

Для більшості пультів притаманна велика текучка серед охоронців. Там вважають, що будь-якого охоронця можна легко замінити. Це так, але має негативні наслідки:

   - незнання об’єктів новими фахівцями  збільшує  час реагування

   - збільшується виток інформації та, як наслідок, ймовірність наводок

            - погіршується відношення до роботи

Кваліфіковані спеціалісти СІРІУС нададуть Вам безкоштовні консультації
 щодо підключення пультової охорони